LAVAL – wnętrze w stylu LED

Nawiązując do ostatnio poruszanych na blogu tematów oświetlenia szafy, chciałbym przedstawić Wam nasze autorskie rozwiązanie zabudowy wnętrz w szafach i garderobach – LAVAL.

Jego charakterystyczną cechą jest wykorzystanie oświetlenia LED. System ten to także unikalne wzornictwo, lepsza cyrkulacja powietrza wewnątrz szafy oraz łatwiejszy montaż. Potrzebujesz przeprowadzić przewody wewnątrz szafy – żaden problem!

laval_1

laval_2

Ty także możesz mieć taką szafę – przeczytaj więcej o Systemie LAVAL w naszym serwisie:

System LAVAL podlega ochronie prawnej i jest dostępny jedynie w sieci sprzedaży Indeco Pomorze Sp.z o.o. oraz za pośrednictwem serwisu iszafy.pl.

15 odpowiedzi do "LAVAL – wnętrze w stylu LED"

Solo mówi: 16 listopada 2009, o 03:38

Bardzo ciekawie to wygląda na zdjęciach. Te wolne przestrzenie nadają wnętrzu lekkości. Naprawdę mnie to zainteresowało. Również oświetlenie jest bardzo oryginalnym pomysłem. Brawo z kreatywność.

Lena02 mówi: 16 listopada 2009, o 03:46

To rzeczywiście ciekawe rozwiązanie. Czytałam artykuł na ten temat na waszej stronie i zaskoczyło mnie, że cena nie różni się od tradycyjnej zabudowy. Wydaje się, że zabudowę w stylu LAVAL trudniej jest wykonać, ale ja nie jestem specjalistą :)

FrancZ mówi: 16 listopada 2009, o 04:09

Doskonała propozycja. Ma w sobie sporo wdzięku taka szafa i miło na nie popatrzeć. Czy można tak wyposażyć całą garderobę, czy tylko mniejsze przestrzenie szaf? Oświetlenie jest doskonałym uzupełnieniem tego systemu.

Xenia mówi: 16 listopada 2009, o 04:42

Wygląda to ciekawie, ale zastanawiam się czy dobrze rozumiem? W zabudowie typu LAVAL jest przestrzeń między ściana a półkami. Jak duża jest to przestrzeń? Czy drobne przedmioty nie będą spadać? Chyba mam słabą wyobraźnię :)

FrancZ mówi: 16 listopada 2009, o 09:36

Oj chyba jednak źle Xenia zrozumiałaś. Półki stykają się z plecami szafy tylko ścianki działowe między częściami zabudowy są oddalone. Zgadza się panie Krzysztofie?

Krzysztof mówi: 17 listopada 2009, o 08:29

System LAVAL jest bardzo stabilny i nie ma mowy aby coś spadło lub miało choćby gorsze warunki przechowywania niż te , na które pozwala nam do tej pory stosowane rozwiązanie wnętrza . Półki są mocowane tylną krawędzią do ściany i krawędzie tych samych półek są oklejane z 3 stron a nie tak jak dotychczas tylko z 1 .

Xenia mówi: 17 listopada 2009, o 08:45

Moja wyobraźnia jest ograniczona. Dziękuje za dodatkowe wyjaśnienia. Wygląd szafy zyskuje dzięki systemowi LAVAL , a jeśli do tego jest stabilny i dobrze skonstruowany to jeszcze większy plus dla pomysłodawców.

Filozof mówi: 17 listopada 2009, o 03:37

W jaki sposób jest montowane takie oświetlenie LED? I zastanawiam się, czy można użyć takiego oświetlenia w klasycznej szafie w jakiś ciekawy sposób?

Krzysztof mówi: 17 listopada 2009, o 04:59

Montaż oświetlenia LED jest bardzo łatwą operacją . Punkty świetlne są umieszczone w równych odstępach na taśmie , którą w prosty sposób przyklejamy ( taśma klejąca ) na tylną krawędź ścianki . Czy można ją zastosować w innych meblach ? Prawdopodobnie tak , jednak każdy mebel jest inny i wymaga oddzielnego zastanowienia .

Filozof mówi: 17 listopada 2009, o 05:23

Prawdę mówiąc myślałem o zastosowaniu takiego oświetlenia przy szklanych półkach. Wiem, że jest to montowane na taśmie i pomyślałem, że może to wzbogacić szklana gablotkę. Można by je zamontować na przykład przyklejając w tyle półki. Oświetlało by w ten sposób sąsiednią półkę. To oczywiście tylko mój wymysł i nie mam pojęcia, czy jest on możliwy do zrealizowania :)

Kubal mówi: 18 listopada 2009, o 02:31

No i proszę, jak ładnie może wyglądać wnętrze szafy. Trzeba dbać o estetykę. Dlaczego wnętrze zabudowy ma być nudne i zwyczajne, skoro jest możliwość stworzenia czegoś oryginalnego i ładnego. Zastanawiam się, czy montowanie systemu LAVAL jest możliwe także w skosach?

nina mówi: 19 listopada 2009, o 05:15

A ja chciałabym wiedzieć czy takie oświetlenie można zamontować w garderobie. Czy wystarczy ono zamiast dodatkowo montować jakieś halogeny? Wygląda ono bardzo ładnie, ale czy zapewni w dużej przestrzeni, wystarczającą ilość światła?

polaM mówi: 19 listopada 2009, o 05:23

Jeśli dałoby sie zainstalować takie oświetlenie w garderobie, to jak sie zastanawiam, gdzie się je włączyć? Czy np. można by zrobić tak, aby zapalało sie światełko tylko w jednej części garderoby. Być może to pytanie jest niemądre, ale niestety zupełnie sie na tym nie znam, a chciałabym wiedzieć. Ten rodzaj oświetlania jest bardzo romantyczny :)

Krzysztof mówi: 24 listopada 2009, o 01:52

Obecnie na rynku jest dużo rozwiązań w zakresie obsługi oswietlenia . Wszystko zalezy od specyfiki konkretnej garderoby . Mogą to być dyskretne właczniki wewnątrz lub na zewnątrz zabudowy , wpasowane w część mebla lub zwisający swobodnie w postaci koralików . Stosowane są również włączniki automatycznie załączane przy otwarciu drzwi lub po prostu uruchamiane zdalnie , przy użyciu pilota .

tkaniny mówi: 19 grudnia 2009, o 08:50

Witam,
firma WOMAT specjalizuje sie w oswietleniu led takze te firme moge szczerze polecic.Nowoscia dla mnie bylo oswietlenie bezdotykowe, wystarczylo wlozyc reke do szafy a czujka zapala diody - oszczedne rozwiazanie!
pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


− jeden = 5