Rattan, bambus a może loom?

Szkło i płyta meblowa to nie jedyne materiały, które mogą służyć do stworzenia pięknej szafy wnękowej.
Można wykorzystać także to, co dostarcza nam sama Matka Natura 🙂 – rattan, bambus oraz loom.

Maty rattanowe są lekkie i elastyczne. Bardzo dobrze sprawują się na co dzień, gdyż niestraszna im jest woda oraz zmiana temperatury. Cechują się również dosyć wysoką odpornością na uszkodzenia.

Maty bambusowe to natomiast stylowe paski bambusa połączone w całość. Świetnie prezentują się jako element szafy.

Loom jest również elastycznym materiałem. Dodatkowo, nie jest on trudny do czyszczenia.

Wielu z Was z pewnością posiada szafy wykonane z tych materiałów. Zachęcam do podzielenia się swoimi zdjęciami z resztą Użytkowników! Możecie je zamieścić w dziale „Wasze wnętrza„.

14 odpowiedzi do "Rattan, bambus a może loom?"

nina mówi: 17 listopada 2009, o 05:16

O rety, a co to jest loom? Jak to wygląda? A jeszcze, a propo naturalnych materiałów: czy stosujecie także korkowe okleiny? To bardzo ociepla wnętrze i wygłusza je, poza tym wygląda bardzo ciekawie?

Coco mówi: 17 listopada 2009, o 05:30

No tak, rattan to wspaniały materiał. Idealny do oklejenia mebli. Ja mam z rattanu oprócz szafy, wykonaną osłonę na grzejnik. Bardzo uniwersalny i rzeczywiście odporny, chociaż trochę się kurzy. Myślę jednak, że dobrze zakonserwowany będzie służył długo. W waszej ofercie jest spory wybór kolorów. To cieszy :)

Xenia mówi: 18 listopada 2009, o 08:36

Ja chciałam zapytać o możliwość oklejenia drzwi szafy tapetą, tak aby zlała się ona ze ścianą. Chodzi mi o to jak się to odbywa. Zmieniam właśnie wystrój i tapety i tak sobie wymyśliłam zabudowę w tym samym kolorze. Czy jeśli się zdecyduje, to mam wam dostarczyć taką tapetę wcześniej, czy wszystko odbywa się podczas montażu? Zapomniałam zapytać o najważniejsze, czy w ogóle wykonujecie taką usługę?

Krzysztof mówi: 18 listopada 2009, o 10:14

Wykonywaliśmy również i takie zlecenia . Oklejanie następuje u nas w zakładzie produkcyjnym . Na montaż wszystkie elementy są dostarczane gotowe . Tapetę oczywiście musielibyśmy od Pani dostać wcześniej . Najlepiej byłoby ją przekazać projektantowi podczas podpisywania umowy na realizację zlecenia .

Kubal mówi: 18 listopada 2009, o 12:55

Ja szykuję się do stworzenia dziecięcego pokoju. W waszych inspiracjach widziałem w pokoju dla dziecka zabudowę z tablicą do pisania. Czy rzeczywiście jest to możliwe do zrealizowania? To doskonały pomysł zwłaszcza dla przedszkolaka. Dla dziecka szkolnego mogłaby być np. tablica magnetyczna :)

Janka mówi: 18 listopada 2009, o 02:26

Zastanawiam się czy rattan nadaje sie do łazienki. Mam w niej wiklinowe koszyki na różne drobiazgi i wiele drewnianych elementów. Pomyślałam, że taka zabudowa z rattanu albo bambusa bardzo by mi pasowała. Tylko czy wytrzyma wilgoć jaka panuje podczas gorących kąpieli w łazience?

Krzysztof mówi: 18 listopada 2009, o 03:45

Zdecydowanie bardziej polecałbym różne rodzaje szkła ( lacobele, lacomaty, lustra ) w jednym z systemów aluminiowych . Właśnie ze względu na podwyższoną wilgoć w łazience, materiały , które nie są na nią odporne nie powinny być w tym pomieszczeniu stosowane .

Krzysztof mówi: 18 listopada 2009, o 03:49

Tablicę do pisania kredą również można wpasować w odpowiedni system obramowań Indeco . Jest to kwestia pokrycia płyty meblowej odpowiednim rodzajem farby . Tak więc z tym rozwiązaniem nie powinno być problemów .

Kubal mówi: 18 listopada 2009, o 04:38

Muszę przyznać, że zaskakuje mnie pan, oczywiście pozytywnie. Niewiarygodne ile istnieje możliwości w wykonaniu drzwi do szafy. Genialne. Kiedy mówiłem rodzicom jaką zabudowę chciałbym zrobić u córki, to powiedzieli mi, że wymyślam. No cóż idziemy na przód. Dobrze, że firma stara się zrealizować najdziwniejsze pomysły klienta. Tu reguła: klient nasz pan, sprawdza się w 100%.

Mareczek mówi: 19 listopada 2009, o 08:30

Chciał zapytać jakiego materiału używacie przy produkcji drzwi oklejanych tapetą, czy też malowanych ? Czy jest to płyta meblowa? I jeszcze czy koszt takiego zamówienia jest dużo wyższy niż standardowa zabudowa przez was proponowana?

Coco mówi: 20 listopada 2009, o 12:51

Chciałam zapytać jeszcze o jedną rzecz związaną z rattanem, a raczej z naprawą drzwi zrobionych z rattanu. Mam w domu kota, którego ulubionym zajęciem jest drapanie po meblach. Nie pomogło zamontowanie drapaka dla kotów. Gdy zakupiłam szafę z drzwiami rattanowymi mój zwierzak pokochał ją od razu i uznał, że to świetne miejsce do drapania. Rattan jest podatny na pazury kota i uległ zniszczeniu. Chciałabym wiedzieć czy dałoby się jakoś zmodyfikować szafę. Np. część szafy zrobić z płyty meblowej do wysokość, gdzie mój kot nie sięgnie. A może powinnam zamówić nowe drzwi, bo nie da się ich przerobić?

Solo mówi: 20 listopada 2009, o 03:38

Widzisz Coco, jak to trzeba o wszystkim myśleć zanim człowiek kupi sobie szafę. Ja na ten przykład chciałem zaoszczędzić i zakupiłem zabudowę w systemie stalowym. Niby wszystko dobrze działało, bo to przecież dobry sprzęt, ale kuchenna wilgoć z czasem zaczęła siać spustoszenie. Teraz zastanawiam się czy można wymienić szyny na aluminiowe? Tak to bywa, że człowiek chce być sprytny a teraz dopłaci do tego :)

Krzysztof mówi: 24 listopada 2009, o 04:41

Nie ma problemu, Coco. Możemy przearanżować Pani drzwi w dowolny sposób . Będziemy musieli jednak na pewien czas zabrać drzwi do działu produkcji .

Krzysztof mówi: 24 listopada 2009, o 04:50

Niedawno padło pytanie nt.drzwi pokrytych tapetą . . . Do tego rodzaju wykorzystujemy tradycyjną płytę meblową . Cena jest szacowana na miejscu podczas wizyty projektanta . Zależy to głownie od rodzaju tapety , szerokości tapety i drzwi. Często efekt jest na prawdę zaskakujący :) Warto się o tym przekonać :)

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


dziewięć + 5 =