Na czym stoi Twoja szafa?

Dzisiaj parę słów o tych elementach szafy, których na co dzień nie dostrzegamy 🙂
Pomimo tego, że są małe i niewidoczne spełniają bardzo ważną rolę w każdej szafie. O czym mowa? Oczywiście o nogach!

Ich główną rolą jest stabilne trzymanie mebla na podłodze. Ważne jest to z punktu widzenia obu zainteresowanych stron. Po pierwsze szafa chce być funkcjonalna i miła w użytkowaniu a po drugie podłoga marzy o tym, by być ładną i nieporysowaną 🙂

W zależności od rozmiarów szafy i jej wagi stosujemy różne nogi (wąskie, płaskie, krótkie, inne).
Spokojnie – jeżeli nie jesteście pewni na jakie się zdecydować – macie od tego nas. Doradzamy nawet w takich kwestiach jak nogi do szafy! 🙂

6 odpowiedzi do "Na czym stoi Twoja szafa?"

Julka mówi: 4 grudnia 2009, o 05:38

Tych nóg to nigdy nie widać, bo stosujecie listwy maskujące, a czy jeśli ktoś się uprze, to takiej listwy nie zamontujecie. Takie stalowe podpory mogą ciekawie wyglądać w nowoczesnym wnętrzu, w połączeniu ze szklanymi drzwiami do szafy.

Uka mówi: 4 grudnia 2009, o 08:42

Ja mieszkam w starym budownictwie, gdzie wszystko jest krzywe: ściany, sufit, podłoga. Jestem ciekawa czy takie nóżki jakoś sie reguluje żeby uzyskać poziom?

Mareczek mówi: 5 grudnia 2009, o 01:15

Czy nogi do szafy są zawsze stosowane, czy też zdarza się stawiać mebel bezpośrednio na podłodze? Chodzi mi o to, czemu dokładnie służą takie podpory jeśli podłoga jest równa i zabudowa stabilnie się trzyma?

Krzysztof mówi: 7 grudnia 2009, o 01:31

Dla pewnosci wyjaśnię , że w standardowych szafach nie stosujemy nóżek , bo nie ma takiej uzasadnionej potrzeby . Nóżki to tylko w meblach przestawnych .

Xenia mówi: 8 grudnia 2009, o 12:41

No tak, to wiele wyjaśnia. Bo tak mnie jakoś te nóżki zastanawiały, po co w takiej szafie? Czyli, że kółeczka też można zamontować w niektórych meblach? Chodzi mi o taki mebel w Łazice, a raczej pojemnik na brudne ubrania :)

Jadzia mówi: 9 grudnia 2009, o 02:16

Macie w swojej kolekcji nogi stylizowane pod stare, czy tylko takie błyszczące nowoczesne, jak na zdjęciach? Myślałam o takich meblach do salonu, które miałyby w sobie tylko elementy leciwości np. ciekawe uchwyty i właśnie nogi.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


+ 4 = dziewięć