Rzecz o zawiasach

Zawiasy są dziś rzadziej spotykane niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wtedy zdecydowana większość szaf i szafek posiadała drzwiczki uchylne, które mocowane były właśnie na nich.

Obecnie coraz częściej spotyka się w mieszkaniach szafy z drzwiami przesuwanymi. Wymagań stawianych przed szafami jest jednak wiele i w zależności od potrzeb stosuje się różne rozwiązania technologiczne. Zawiasy towarzyszą nam nadal i ani myślą usuwać się w kąt 🙂

Są sytuacje, kiedy to właśnie one najlepiej spełniają założenia funkcjonalne, umożliwiają wygodne i proste użytkowanie szaf. Co więcej, jak każdy element tworzący całość szafy, swoim wyglądem i umiejscowieniem w strukturze wpływają na ocenę końcową mebla. Prezentuję dziś kilka ciekawych i niestandardowych wzorów.

PS. Wybór zawiasów do naszych mebli jest, podobnie jak innych elementów szafy, bardzo szeroki 🙂

5 odpowiedzi do "Rzecz o zawiasach"

FrazcZ mówi: 11 grudnia 2009, o 08:06

Czy w sytuacji, kiedy zawias ulega awarii, jest szansa na wymianę, czy niestety tym samym kończy się życie drzwi od szafy i trzeba myśleć o nowych.? Może to głupie pytanie, ale jestem zielony i nie znam się na montażu zawiasów.

Max mówi: 11 grudnia 2009, o 08:12

Jakie zawiasy stosujecie w takich łamanych drzwiach, czy są bezpieczne i dziecko nie przytnie sobie paluszków?

Mareczek mówi: 13 grudnia 2009, o 01:41

Prawdę mówiąc, nigdy nie zastanawiałem się nad zawiasami w szafie. Nie miałem pojęcia, że jest ich aż tyle rodzajów. Czy każdy typ ma jakieś konkretne przeznaczenie, czy różnią się tylko wyglądem?

Julka mówi: 13 grudnia 2009, o 07:41

Chciałam zapytać w zawiązku z zawiasami, czy robicie w swoich szafach coś na kształt dawnych barków. Chodzi mi o to czy stosujecie drzwi otwierane w poziomie?

Krzysztof mówi: 14 grudnia 2009, o 08:13

Jeżeli tylko projekt wymaga zastosowania takich drzwi ( opuszczanych ) , to oczywiście zostaje to wykonane . Zarówno dostępne na rynku akcesoria , jak i umiejętności naszych montażystów dają duże możliwości.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


sześć + = 13