Akcesoria do wnętrza szafy

Szafa to nie tylko ścianki, drzwi i półki. Gdyby nie elementy i akcesoria uzupełniające, straciłaby dużo na swoim wyglądzie oraz funkcjonalności.

Aby korzystanie z szaf było jeszcze bardziej proste i wygodne, należy rozważyć montaż kilku dodatków. Najczęściej spotykane są różne odmiany wieszaków… W tym poście kilka słów o wieszakach do koszul.

  • drążek wieszakowy (okrągły, owalny, podświetlany). Bardzo dobre rozwiązanie do przechowywania koszul. Dzięki drążkowi i wieszakom nie będziemy musieli drugi raz prasować tej samej rzeczy 🙂

    Drążek wieszakowy
  • pantograf (wieszak opuszczany). Montowany jest do tyłu szafy. Oferuje optymalne użytkowanie jako „ruchomy drążek wieszakowy”, gwarantuje łatwy i wygodny dostęp do ubrań. Opuszcza się go w dół za pomocą uchwytu, a po użyciu samoczynnie powraca do swojej poprzedniej pozycji.

    Pantograf 1
  • wieszak wysuwany. Mocowany zwykle do góry lub boku.

    Wieszak wysuwany

Już niedługo wpisy, dotyczące pozostałych interesujących rozwiązań, np. wieszaków do rury od odkurzacza, do krawatów, na spodnie… 🙂

11 odpowiedzi do "Akcesoria do wnętrza szafy"

JordaN mówi: 15 stycznia 2010, o 01:51

Zainteresował mnie drążek wieszakowy podświetlany. Jak to wygląda? W jaki sposób montowane jest podświetlenie? Rany, to chyba musi kosmicznie wyglądać?

Krzysztof mówi: 15 stycznia 2010, o 01:59

Drążek podświetlany jest bardzo podobny do tradycyjnego . Wewnątrz jest umieszczona rura świetlówkowa . Światło wydostaje się przez podłużny otwór umieszczony pod spodem drążka .

wiolka80 mówi: 15 stycznia 2010, o 02:01

Jaka wysoka musi być zabudowa, żeby zamontować w niej pantograf, a na dole zrobić szuflady?

Krzysztof mówi: 15 stycznia 2010, o 02:11

Myślę , że powinniśmy rozpatrywać każdy moduł oddzielnie , tzn. określić oddzielne parametry na przestrzeń z pantografem , oddzielnie na szuflady po czym całość zsumować . Powinna zostać jeszcze wolna przestrzeń do dowolnego zagospodarowania np na półki . Na przestrzeń z pantografem wystarczy 1,2 m , w zależności co chcielibyśmy na nim powiesić .

wiolka80 mówi: 15 stycznia 2010, o 06:54

Chciałam jeszcze zapytać o te wysuwane wieszaki. Kiedy jest konieczność, albo raczej wskazane byłoby je zamontować? Czy to jest uzależnione w jakiś sposób od szerokości wnęki?

igorski mówi: 16 stycznia 2010, o 10:47

Witam, chciałem zapytać jak długi może być drążek wieszakowy? Czy są jakieś ograniczenia. Chciałem zrobić zabudowę wzdłuż dość długiej ściany ( ok. 5 m.) Mam dość pokaźną liczbę rozmaitych strojów, z uwagi na wykonywaną pracę 

JordaN mówi: 16 stycznia 2010, o 11:59

Wracając do podświetlanego drążka, to z jakiego materiału jest on wykonany, czy to coś przezroczystego? Na ile oświetla wnętrze? Czy światło takie wystarczy w garderobie i nie trzeba instalować dodatkowego?

haniaj mówi: 17 stycznia 2010, o 10:47

Co przedstawia obrazek numer dwa? Czy to jest pantograf? Jakoś inaczej go sobie wyobrażałam  A może to coś innego?

Krzysztof mówi: 18 stycznia 2010, o 08:15

Drążek jest wykonany z aluminium , więc oświetlenie jest punktowe , wzdłuż długości drążka. Niestety całej szafy nie da się tym sposobem oświetlić . Światło jest skierowane bezpośredznio na odzież zawieszoną na drążku .

Krzysztof mówi: 18 stycznia 2010, o 08:22

Standarowy drążek jest wykonywany z materiału bazowego o długości 3m . Odcinki na który zostaje podzielony zależą głównie od zakładanego obciążenia . Dlatego stosuje się dodatkowe drążki pionowe , które dzięki odpowiednim uchwytom podtrzymują całość . Drążki można łączyć , więc nie powinno być problemu z wykonaniem systemu drążków na długości 5 metrów .

igorski mówi: 18 stycznia 2010, o 04:39

Czy są jakieś minimalne wymagania dla szafy, żeby swobodnie zawiesić w niej płaszcze i sukienki żony?

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


9 + = trzynaście