Obramowania drzwi (1/2) – Aluminium

Aluminium to najszlachetniejszy ze stosowanych w systemach drzwi przesuwanych materiał. Jest bardzo wytrzymały, trwały, odporny na warunki klimatyczne, nie poddaje się procesowi starzenia. Jest delikatny, dostojny, nowoczesny lub klasyczny i w zdecydowany sposób wywołuje wrażenie luksusu.

Systemy aluminiowe INDECO to przede wszystkim masywniejszy wewnętrzny przekrój profili, co zdecydowanie poprawia ich żywotność, atrakcyjne wzornictwo i szeroka paleta decorów.

Końcowy efekt zabudowy potęguje odpowiednio dobrany profil. Proponujemy z naszej oferty aluminium anodowane, lakierowane, oklejane i wyjątkowo atrakcyjny decor szczotkowany, ukazujący wyjątkową szlachetność tego materiału.

Najefektowniejsze zestawienia kolorystyczne otrzymamy w przykładowych połączeniach:

* płyta- grusza polna z obramowaniem w kolorze szampańskim,
* płyta- jabłoń locarno jasna z obramowaniem w kolorze złotym.

Bardzo ciekawą kompozycję tworzy również z wypełnieniem lustrzanym, rattanem, bambusem i szybą mleczną.

13 odpowiedzi do "Obramowania drzwi (1/2) – Aluminium"

mania22 mówi: 2 stycznia 2010, o 07:29

Czy może pan wyjaśni znaczenie takich pojęć jak:aluminium anodowane,decor szczotkowany? Prawdę mówiąc kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi :)

polaM mówi: 2 stycznia 2010, o 09:38

Ja też przyznaję, że takie nazwy nieiwele mi mówią, dodatkowo interesuje mnie kolor szampański. Brzmi bardzo Sylwestrowo :)

kacperek mówi: 3 stycznia 2010, o 10:40

W jaki sposób mocowane są takie systemy w zabudowie ? Czy są przykręcane czy klejone? I czy w warunkach piwnicznych taki system aluminiowy jest niezniszczalny?

Solo mówi: 3 stycznia 2010, o 01:19

Wszystkim polecam ten system. Sprawdziłem go u siebie i musze przyznać, że nie sprawia jak dotąd żadnych kłopotów. Jest lekki, ale solidny i bardzo ładnie prezentuje się jako element wykończeniowy zabudowy.

haniaj mówi: 3 stycznia 2010, o 06:39

Jaka jest gwarancja na takie system aluminiowy? Czy gwarancja obejmuje całą szafę, czy też dotyczy poszczególnych elementów konstrukcji?

Janka mówi: 3 stycznia 2010, o 11:04

Chciałam zamówić drzwi przejściowe, przesuwane. Wyczytałam już, że można je wykonać stosując system aluminiowy. Chciałabym się zorientować jak duże mogą one być. Planowałam wysokość od sufitu do podłogi czyli jakieś 2,5 metra, a szerokie na ok 1,5 metra. Czy jest to możliwe?

wiolka80 mówi: 4 stycznia 2010, o 12:13

Mnie też interesują takie drzwi o jakich pisze Janka. Ciekawi mnie też, czy można zrobić wypełnienie z dowolnego materiału dostępnego w waszym katalogu. Chciałam żeby były w dużej części z mlecznego szkła, z drobnymi wstawkami z rattanu, ale nie wiem czy technicznie jest to do zrobienia. Na co pozwala taki system. Czy może Pan poświęcić jakiś fragment blogu na omówienie takich przejściowych drzwi?

Yani mówi: 4 stycznia 2010, o 03:48

Solo, zgadzam się z tobą, co do jakości systemu aluminiowego. Naprawdę jest to dobry wybór. Kiedy ja kupowałem zabudowę, był on nieco droższy od stalowego systemu, ale jestem zdani, że nie można oszczędzać na takich elementach. Jak jest z cena teraz, to nie wiem.

Krzysztof mówi: 4 stycznia 2010, o 04:23

Widzę , że pojawiło się już klika pytań po zabawie sylwestrowej ... :) Spróbuję odpowiedzieć po kolei . Drzwi przejściowe możemy zrobić takie , jak podaje "Janka" , łatwa sprawa. Chcę jednak zwrócić uwagę na pewien szczegół , który również trzeba uwzglednić a nie zawsze się o tym pamięta , mianowicie czy są warunki do wniesienia tak dużych drzwi do konkretnego pomieszczenia ? Jeżeli jest to piętro w budynku wielorodzinnym to moze się to okazać niewykonalne ... Natomiast odpowiadojąc na pytanie "wiolka80" , drzwi przejściowe możemy wykonać z pewnej ograniczonej grupy materiałów a to dlatego , że niektóre z nich posiadają właściwy materiał tylko z jednej strony a z drugiej jest to np. materiał przeciwprężny , który nie jest na tyle estetyczny aby można go było prezentować w drzwiach przejściowych . Wszystko wymaga jednak indywidualnego podejścia i w niektórych przypadkach jest możliwość połączenia (sklejenia) pewnych materiałów aby uzyskać jednakową strukturę po obu stronach drzwi . Nasi projektanci są o tym dobrze poinformowani , więc podczas wizyty na pewno doskonale doradzą .

Krzysztof mówi: 4 stycznia 2010, o 04:28

Więcej na temat gwarancji piszemy dziale "porad" . Istotnie gwarancja dotyczy różnych elementów zabudowy dlatego , że są one często niezależne od siebie i są wykonane z różnych materiałów , pochodzących od różnych producentów . Przy drzwiach aluminiowych udzielamy dożywotniej gwarancji na systemy jezdne , więc jeżeli kiedykolwiek zawiodą , zawsze zostaną wymienione na fabrycznie nowe .

Krzysztof mówi: 4 stycznia 2010, o 04:35

Kolory mają to do siebie , że trudno je opisać słowami . Te o które Panie pytają są przedstawione w dziele wycen ; wycena.iszafy.pl , w jednym z etapów projektowania drzwi aluminiowych jest możliwy wybór odpowiedniego koloru z nazwą i symbolem . Szampański , to kolor między delikatną zielenią , brązem i domieszką szarości , Oliwka to dużo ciemniejszy kolor Szampański zdecydowanie bardziej podkreślający zieleń , zaś decor szczotkowany możemy rozumieć dosyć dosłownie . To struktura przypominająca ślady wykonane szczotką drucianą :)

mania22 mówi: 4 stycznia 2010, o 09:53

Jak ładnie ubrał Pan to w słowa, o tych kolorach. Oczywiście zajrzę do działu wyceny i sobie pooglądam :)

Milka mówi: 5 stycznia 2010, o 11:48

Aluminium świetnie się sprawdza w trudnych warunkach. Mam zabudowę w łazience i pomimo wilgoci, jest cały czas w świetnej formie, nie ma śladów korozji, jak to bywa z innymi materiałami.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


+ 2 = dziewięć