System rurowy

Kolejnym intrygującym elementem zabudów meblowych (i nie tylko) jest system rurowy.

Opiera się on na układzie drążków o średnicy 25 mm i 50 mm oraz elementów dodatkowych, np. końcówki mocujące, uchwyty dystansowe. Cechą charakterystyczną tego systemu są jego szerokie możliwości zastosowania, prostota montażu, możliwość efektywniejszego wykorzystania przestrzeni i estetyczny wygląd.

Podstawowym i najczęściej spotykanym kolorem elementów systemu rurowego jest chrom (srebrny połysk).

Zgodnie z moim doświadczeniem wnioskuję, że w większości przypadków możemy natknąć się na taki system rurowy w większych domach (po remoncie). Nieprawdaż?

5 odpowiedzi do "System rurowy"

haniaj mówi: 8 lutego 2010, o 05:11

Brzmi to ogromnie tajemniczo i kojarzy się z hydrauliką:) A tak na poważnie, podaje Pan, że większość używa chromowego koloru, czy to znaczy, że można zamówić dowolny kolor rury?

nina mówi: 8 lutego 2010, o 06:36

No tak, rurki, rurki, rurki, ale właściwie do czego są one potrzebne w szafie poza drążkiem do wieszaków? Jakoś nie rozumiem zastosowania, więc jak by Pan mógł coś więcej powiedzieć, to byłabym super :)

Krzysztof mówi: 8 lutego 2010, o 06:47

W systemie rurowo-kulowym wykonywanych jest dużo różnych systemów wieszakowych . Systemy te są szczególnie wykorzystywane w zabudowie wnętrza szaf i garderób , w których nie występuje potrzeba stosowania półek , szuflad , koszy i tym podobnych elelmentów . Tam , gdzie jest potrzeba powieszenia dużej ilości ubrań na wieszakach tzn. koszul , spodni , garniturów , kurtek itp , system rurowo-kulowy jest praktycznym i stosunkowo niedrogim rozwiązaniem . Jest on dostępny w kolorze srebrny połysk i opcjonalnie w znacznie droższym - złoty połysk i czarny mat.

nina mówi: 9 lutego 2010, o 08:53

Dziękuję za szerszy opis sprawy. Dla kogoś, kto nie ma niemal wyobraźni technicznej, to zrozumienie, po co rury w szafie, jest trudne:) Ale teraz to jakoś mi się kojarzy, że u znajomych w garderobie widziałam taką konstrukcję rurową.

Jadzia mówi: 10 lutego 2010, o 09:15

Ja w swojej garderobie posiadam część stworzoną z rurek i muszę przyznać, że początkowo nie bardzo byłam przekonana do pomysłu projektanta. Człowiek przyzwyczaja się do tradycyjnych rozwiązań i myśli, że to, co nowe nie będzie wcale leprze. Teraz jestem zadowolona. Mam łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych mi rzeczy. Układ jest tak stworzony, że wszystko jest przejrzyste i łatwe w odszukaniu:)

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


4 − dwa =