Zabudowa pralki? Czemu nie :)

Kto powiedział, że pralka powinna stać wyłącznie w łazience? To, że nie może być zabudowana w szafce? Wszystko jest możliwe 😉 W zależności od gustu i preferencji pralkę można zabudować na wiele sposobów.

Na co musisz zwrócić uwagę?

Przy montażu pralki do zabudowy, pamiętaj o tym aby pozostawić wolną przestrzeń po bokach (ok. 2 cm) oraz z tyłu pralki (ok. 10 cm na węże dopływowe i odpływowe). Ważne jest również takie umiejscowienie gniazdka elektrycznego, które pozwali na łatwy dostęp, bez wyjmowania pralki. Nie sposób opisać cały proces montażu, gdyż każde pomieszczenie jest inne i wymaga różnych rozwiązań… no i gusta klientów też są istotne 😉 Jeżeli miałbyś problemy z montażem, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów lub napisz bezpośrednio do mnie (Wasze problemy).

Co sądzę o takim rozwiązaniu?

Zabudowane pralki bardzo mi się podobają. Wygląda to schludnie i estetycznie. Co prawda, nie jestem do końca przekonany do pralki w kuchni, jednak jeżeli komuś to odpowiada, wtedy czemu nie 😉

http://www.iszafy.pl/pl/galerie/1002

14 odpowiedzi do "Zabudowa pralki? Czemu nie :)"

Max mówi: 22 kwietnia 2011, o 08:16

Pralka zabudowana to dobra sprawa. Nie są one zbyt ładne więc schowanie jej to świetny pomysł i to nie tylko w kuchni, ale w łazience też.

Tomasz mówi: 22 kwietnia 2011, o 03:15

Zabudowanie pralki i umieszczenie jej w innym pomieszczeniu niż łazienka to czasami nawet koniecznośc.W ciasnych kawalerkach łazienki są tak mikroskopijne że trzeba szukać innego miejsca dla pralki.

Loki mówi: 22 kwietnia 2011, o 06:31

To ja po proszę o zabudowanie mojego kolosa w łazience. Nie wiem jak to się stało że zgodziłem się na coś taki wielkiego i brzydkiego.

Gosia mówi: 23 kwietnia 2011, o 03:39

A ja się pytam co z pralkami otwieranym z góry? Da się coś zrobić, żeby ją ukryć?

Kama mówi: 24 kwietnia 2011, o 07:44

Z taką pralką zamykana od góry to chyba nie takie proste.
Mnie się podoba to rozwiązanie z czwartego zdjęcia ze skrzynią obok pralki.

Majka mówi: 24 kwietnia 2011, o 08:30

Jeśli ktoś ma małe mieszkanie i skazany jest na pralkę w kuchni to według mnie zabudowanie jej jest jedyny m sposobem pozbycia się brzydkiego elementu w pomieszczeniu.

Nadia mówi: 25 kwietnia 2011, o 05:48

Kama, mamy podobne gusta, mnie tez to rozwiązanie się podoba. Z koszem na bieliznę bywa czasem problem, można wstawić sobie z wikliny, albo plastikowy, ale taka gotowa zabudowa to zupełnie zmienia standard wnętrza.

Anita mówi: 26 kwietnia 2011, o 09:15

bardzo mi się podoba ten pomysł zasłonięcia całej pralki za drzwiami łamanymi, zwłaszcza że moja się mieści w kuchni i fajnie by było ją na co dzień zasłonić, tak aby nie była widoczna, mimo że mam dość zgrabną pralkę i nie specjalnie szpecącą:)

Zuza mówi: 26 kwietnia 2011, o 12:21

Gosia , taką pralke zanykaną od góry myśle że tez można zabudować.Na pewno są jakieś sposoby np podnoszony blat na zawiasach

Bartek mówi: 27 kwietnia 2011, o 09:46

dokładnie. To nie jest problem. A dokładnie co i jak to już trzeba pogadać ze specami.

efka mówi: 5 maja 2011, o 09:35

Pralka w zabudowie na pierwszy rzut oka super sprawa. Niewidoczna, estetyczna oprawa. Ale wszystkim szczerze odradzam takiego rozwiązania. dopóki nie pracuje to wysztko jest ładnie, ale podczas wirowania może dostać takich drgawek ( szczególnie przy krzywej podłodze - regulacja nie pomaga), że taką pralkę będziecie mieć wysuniętą z szafki i trzeba rozbierać całą obudowę zeby to spowrotem naprawić. Cięzka sprawa.

danny_c mówi: 5 maja 2011, o 03:04

Jak dla mnie super sprawa. Pralkę nie używa się aż tak często a i coraz częściej umieszcza się je w kuchni ze zwględu na brak miejsca w łazience. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii pralka nie może być w łazience bo brak w niej miejsca a poza tym prawo zabrania umieszczania gniazdek elektrycznych w miejscu kąpieli.

efka -> jak pralka się wysunie to chyba zawsze można ją wsunąć, jeżeli wypoziomowanie pralki nic nie daje to coś nie tak z pralką.

Co do pralki ładowanej od góry tak jak inni wspomnieli można zamontować podnoszony blat.

Julka mówi: 19 lutego 2012, o 01:57

Ja muszę umieścić pralkę w kuchni, ponieważ mam łazienkę mikroskopijnych rozmiarów. W kuchni mam rury które zajmują powierzchnię 7 cm od ściany. W związku z tym zabudowa musiała by mieć głębokość 7 cm większą. Nie znalazłam żadnej kompaktowej pralki do zabudowy, która miałaby mniejszą głębokość. Mam w związku z tym pytanie. Czy mogę kupić zwykłą pralkę węższą i ją zabudować? Jakie są minusy takiego rozwiązania? Pomyślałam też, że mogłabym zabudować pralkę w ciągu szafek pod oknem. Tam nie mam rur ale opływ i dopływ musiałabym ciągnąć przez całą kuchnię. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Proszę o rady!

Krzysztof mówi: 25 lutego 2012, o 12:14

@Julka, można ją umieścić i tu i tu.
Trzeba pamiętać, aby rura od odpływu miała choćby mimimalny spadek. Wolnostojącą pralkę możemy wstawić pomiędzy dolne szafki i zamknąć tę przestrzeń drzwiczkami. Całość powinna wyglądać jednorodnie i nikt się nawet nie domyśli, gdzie jest pralka. Głębokość szafek i szerokość blatu również możemy przygotować na dowolny wymiar.
Wykonujemy meble na wymiar więc zwykle udaje nam się rozwiązać praktycznie każdą niedogodność. Tylko czy warto zajmować dodatkowe 7cm kuchni i czy nie lepiej zastanowić się nad pralką pod zabudowę? To inwestycja na wiele lat. Ze swojej strony proponuję rozwiązanie kompleksowe z zakupem nowej pralki, ponieważ szerokie blaty są droższe od tzw. "typówek" a i szkoda tego miejsca w kuchni + ewentualny koszt dodatkowej hydrauliki. Jednak zawsze staramy się znaleźć odpowiedni kompromis wskazując wszelkie za i przeciw i to sam klient podejmuje ostateczną decyzję.
Serdecznie pozdrawiam i czekam na kolejne pytanie naszych Czytelników :)

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


2 + trzy =