Jak efektownie oświetlić przedpokój?

Przedpokój jest miejscem, w którym z reguły nie mamy dostępu do światła dziennego, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie oświetlenie. Dziś chciałbym przedstawić Wam kilka porad w jaki sposób możecie efektownie to zrobić.

  • Do małego przedpokoju z szafą wnękową, warto zastosować ciekawe oświetlenie, które wzbogaci przestrzeń, a zarazem nie będzie zajmowało dużo miejsca. Idealnie do tego nadadzą się wszelkie lampy sufitowe w postaci żyrandola lub plafonu.
  • Plafon można również wbudować nad poziomem podłogi, co jest to niezwykle efektownym, a zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem.
  • Podświetlić również można wszelkie elementy aranżacyjne, takie jak obraz, rodzinne zdjęcie za pomocą kinkietów lub punktowo od góry.
  • Swoje typowe lub mniej typowe wieszaki na ubrania możecie również oświetlić sufitowo jak również za ścianą, podświetlając tył wieszaka.
  • W wąskim przedpokoju fajnie sprawdza się ciąg oświetleniowy. Do jasnych ścian – oświetlenie przypodłogowe, natomiast przy ciemnych – światło znajdujące się w listwie sufitowej.
  • Przy lustrze dobrze sprawdzają się kinkiety, które równomiernie oświetlają twarz i sylwetkę.
  • Oświetlenie szafy wnękowej. Bogaty materiał na ten temat znajdziecie w moich poprzednich wpisach: Oświetlenie dla szafy – halogeny meblowe, Oświetlenie dla szafy – kolejne propozycje. Jak również porady: Jak doświetlić wnętrze szafy czy artykuł Dobre oświetlenie.

A jak oświetlony jest Wasz przedpokój? 😉

Życzę dużo światła w Waszych przedpokojach i pozdrawiam wszystkie Mamy w dniu ich święta 🙂

12 odpowiedzi do "Jak efektownie oświetlić przedpokój?"

Sola mówi: 28 maja 2012, o 05:22

W dobie oświetlenia LED mamy naprawdę duże pole do popisu. Bardzo popularne stało się oświetlanie taśmami ledowymi wszysrkich ścian. To bardzo efektowne rozwiazanie, a do tego mamy wybór kolorów światła więc możemy sterowac nastrojem już od samego progu :)

Hania mówi: 28 maja 2012, o 08:43

Ja poleciłabym sufity podwieszane. Można w nim montować oświetlenie. Bardzo ciekawie prezentuje się płaska tafla mlecznego, półprzeźroczystego szkła umieszczona na suficie a pod nią żarówki (halogeny, led). Daje to bardzo przyjemne ciepłe oświetlenie i oryginalny wygląd.

Ula mówi: 31 maja 2012, o 09:12

Światło w szafie jest dość popularne i bardzo przydatnie. Ja chciałam zaproponować coś może nie do końca typowego, ale równie praktycznego i efektownego. Mam na myśli wmontowanie dodatkowego oświetlenia w ścianach. Dotyczy to przede wszystkim fragmentów ścian przy drzwiach do łazienki. Montuje się je nisko niemal przy podłodze. Jest dość subtelne ale bardzo ułatwia nocne wędrówki do toalety nie tylko dzieciom :)

Marek mówi: 31 maja 2012, o 08:57

Twoja propozycja Ula jest interesująca. Zastanawiam się na jakiej wysokości powinno być takie oświetlenie żeby to też nie wyglądało dziwacznie. No i jak silne powinno ono być.
Mnie bardzo podoba się jeszcze inny typ oświetlenia który najlepiej sprawdza się w korytarzach i to długich a wąskich. Albo mogą to być taśmy led pociągnięte wzdłuż ścian przy podłodze, albo wbudowane w podłogę podświetlane grube, mleczne szkło. To taka odwrotność dla propozycji Hani :)

Polo mówi: 1 czerwca 2012, o 08:55

Taka podświetlana podłoga to niezła sprawa jeszcze jak by to działało jak w teledysku Michaela Jacksona że zaświeciło by się po nadepnięciu na odpowiednie pole, to byłaby już naprawdę odjazdowo :)

Buba mówi: 1 czerwca 2012, o 07:41

Ja miałam kłopot z bardzo ciemnym przedpokojem i naprawdę nie wiedziałam jak z tego wybrnąć. Powierzchnia nie była za duża bo jakieś 8m i miałam tam cztery halogeny i nie wiele to dało. ściany miały odcień kości słoniowej. W końcu uratowała nas era LED :) Mam teraz pięć żarówek led w suficie podwieszanym, oświetlenie w szafie i pod :) oraz taśmy led do około. A i białe ściany takie co to odbijają światło. Wreszcie jest jasno i oszczędnie :)

dzon mówi: 2 czerwca 2012, o 05:05

Pole, mnie też się ta koncepcja podoba. Trzeba by zapytać jakiegos speca od oświetlenia tylko że żadnego nie znam :)
Buba o co chodzi z tym światłem pod szafą?

kisiel mówi: 3 czerwca 2012, o 07:45

Ciekawe czemu dopiero od nie dawna montujemy sobie światała w szafkach i nad nimi. Przecież to żaden kłopot, a jednak dopiero od kilku lat robi się takie rzeczy i już nie musimy szukać po omacku własnej kurtki :)

Gosia mówi: 4 czerwca 2012, o 10:21

Fantastycznie prezentują się obrazy podświetkone. Zarówno jest to bardzo piękna dekoracja jak i może takie światło pełnić funkcję lampek zapalanych wieczorem gdy już ciemno co ułatki swobodne poruszanie się po mieszkaniu.

Max mówi: 5 czerwca 2012, o 06:15

Efektowne oświetlenie nie zawsze oznacza funkcjonalne. Takie rzeczy nie zawsze id w parze. Projektantowi wydaje się że zrobił fajne oświetlenie, a tu efekt może i ciekawy ale za to ciemno w pomszczeniu. Ja bym z tymi wszystkimi gadżetami uważał.

Ulka mówi: 6 czerwca 2012, o 10:18

Max, masz dużo racji, daltego może warto to dokładnie przemyśleć. Są przecierz specjaliść tylko od oświetlenia i zawsze moża się ich poradzić. Projektant nie musi wiedzieć wszystkiego :)

Minni mówi: 18 grudnia 2012, o 09:57

Ja problem zbyt ciemnego przedpokoju niestety mam nadal. Na szczęście już prowadzę "negocjacje" z mężem na temat jakiegoś fajnego rozwiązania tego problemu :) Najciężej będzie właśnie połączyć efektowność z praktycznością...

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


− jeden = 2