Wieszaki na spodnie. Rodzaje wieszaków do szafy wnękowej.

Sukienki na drążku, bluzki na półkę, bielizna do szuflady .. A spodnie? Spodnie na wieszak do szafy wnękowej. Jaki? Na rynku jest ich kilka rodzajów, od wyboru, do koloru. Dziś przegląd różnych wieszaków do spodni. Kiedy jakie zastosować najlepiej?

Wieszak na spodnie wysuwany 1.
Czyli szuflada z wieszakami wzdłużnymi. Wieszak zbudowany jest z aluminiowej ramy (więcej o aluminiowych ramach: http://www.iszafy.pl/pl/porady/702), która u dobrych producentów jest eloksalowana (anodowana powłoką antykorozyjną). To wieszak na spodnie, który posiada dwa bloki montażowe (na dwóch przeciwległych elementach ramy) i montuje się do dwóch bocznych ścianek szafy.

Rama posiada koszyk, którego wieszaki (pręty) ustawione są równolegle do ścianek bocznych szafy. Liczba prętów zależy od szerokości ramy i od możliwości wymiarowych naszej szafy.

wieszak na spodnieHafele. Dostępne wymiary (mm): 564, 664, 764
Wieszak na spodnie Nomet. dostępne wymiary (mm): 375, 480, 730

Wieszak na spodnie wysuwany 2.
Występuje także w wersji, która posiada tylko jednostronny blok montażowy. Tzn., że montuje się go tylko do jednej bocznej ścianki szafy. Nie występuje tu typowa rama i jest tylko jedna prowadnica. Dostępne wymiary są podobne, jednak właściwe utrzymywanie ciężaru ubrań jest tylko z jednej strony.

Wieszak na spodnie Peka. Dostępny rozmiar (mm): 465
Wieszak na spodnie GTV. Dostępne wymiary (mm): 464

Wieszak na spodnie wysuwany 3.
Czyli szuflada z wieszakami poprzecznymi. Wieszak zbudowany jest również z aluminiowej ramy, posiada dwa bloki montażowe i montowany jest do ścianek bocznych szafy. Różnica względem wieszaków powyższych jest taka, iż ten posiada pręty (wieszaki) zamontowane poprzecznie. Czyli prostopadle do ścianek bocznych szafy. Dzięki temu można powiesić rzeczy bardziej obszerne, szersze. Oprócz spodni jeszcze np.: ręczniki. Ze względu na taki układ, prętów będzie nieco mniej niż w powyższych wieszakach.

Wieszak na spodnie Hafele

Podsumowując:

Dostępne wymiary wahają się od 40-80 cm szerokości.
Liczba par spodni: 40 cm – ok. 5 par, 80 cm – ok. 10-12 par
Udogodnienia: Występuje w wersji zarówno prawo jak i lewostronnej. Posiada uchwyty antypoślizgowe.

Wieszak obrotowy na spodnie.
To wieszak, który w konstrukcji nieco przypomina wachlarz. Do jednego pionowego drążka są zamontowane drążki poprzeczne, które możemy dowolnie odchylać i rozsuwać, w zależności od potrzeb. Takie przesuwanie wspomaga „przegląd garderoby”. Wieszak, wykonany ze stali, montuje się do bocznej ścianki szafy. Dzięki materiałowi wykonania nie powinien wyginać się pod ciężarem spodni.

Wieszak obrotowy na spodnie Hafele. Wymiar (mm): 75x430x80
Wieszak oborotwy na spodnie Hafele. Wymiary (mm): 430 x 430 x 75

Wieszak obrotowy warto zamontować go w miejscu, gdzie nie ma drążka na ubrania. Lub drążek ten będzie zamontowany na takiej wysokości, że zwisające z niego ubrania swoją długością nie będą wpływać na możliwość rozsuwania drążków wieszaka na spodnie. Dostępne wymiary to przeważnie ok. 40-50 cm. Jest do długość jednego ramienia. To oznacza, że taką minimalną przestrzeń należy zarezerwować w szafie na ten wieszak – zarówno na długość, jak i na szerokość.

Wieszak na spodnie podwieszany
Jest podwieszany do górnej półki, do tzw. wieńca górnego. Wysuwany jest na prowadnicy kulkowej. Sam uchwyt wykonany przeważnie z tworzywa sztucznego, wieszak ze stali.

Wieszak na spodnie podwieszany pod półką Hafele
7 października 2013 12 komentarzy

12 odpowiedzi do "Wieszaki na spodnie. Rodzaje wieszaków do szafy wnękowej."

Polka mówi: 7 października 2013, o 09:21

Ten pierwszy i ostatni najbardziej mi się podobają. 3 i 4 zaś kojarzą mi się z wieszakami na ręczniki w łazience.

Mira mówi: 8 października 2013, o 04:10

a czy te wieszaki bez ramy nie będą się uginać pod ciężarem, jeśli beda zamontowane tylko z jednej strony?

Julian mówi: 8 października 2013, o 09:27

Nie widziałem nigdzie taki zastosowań... Do szafy jak znalazł :) Szczególnie, jeżeli ma się wiele spodni w kant, które nie powinny być złozone

Sylwia mówi: 9 października 2013, o 10:45

Dobre pytanie Mira- spodnie trochę ważą. Szczególnie jeżeli przyjdzie nam do głowy wieszać jakieś jeansy. Jak jest z "żywotnością" takich wieszaków?

crite mówi: 10 października 2013, o 07:46

A mnie się podoba opcja trzecia. Jestem zwolenniczką elementów wysuwanych. Te obrotowe totalnie mnie nie przekonują. Ale muszę przynać, że nigdzie u nikogo nie spotkałam takiego rozwiązania. Im dłużej Was czytam tym bardziej stwierdzam, że ludzie za bardzo nie zwracają uwagi na wyposażenie szaf

Michał mówi: 11 października 2013, o 06:59

Mojej żonie muszę to pokazać, bo zawsze ma problem z moimi spodniami. Mi się zaś 3 rozwiązanie podoba. Najmniej chyba miejsca zajmuje tak opcjonalnie. Ale mogę się mylić

#Fawretka mówi: 11 października 2013, o 08:04

Żywotność zależy od użytego materiału. Najbardziej trwałe wykonane są ze stali oraz te, których poszczególne pręty nie przypominają wielkością nitki ;) Także kosze z ramą spełniają swoją funkcję - rama, wykonana z lekkiego aluminium, jest dodatkowym wspornikiem dla całości.

#Fawretka mówi: 11 października 2013, o 08:05

To prawda crite, wyposażenie jest bardzo istotne. O ile drzwi faktycznie powinny być ładne i powodować zazdrość sąsiadów, o tyle wnętrze powinno być po prostu funkcjonalne i umożliwiać wygodę w funkcjonowaniu:)

Klara mówi: 12 października 2013, o 05:33

A czy takie wieszaczki są drogie? Chodzi mi o te dobre jakościowe, nie te, które po roku będą do niczego.

Tesia mówi: 13 października 2013, o 06:51

No no widzę, że fajna rzecz następna. Pomysłowa na pewno. I rozwiązanie na to, aby spodnie nie były pomięte po prasowaniu:)

marco mówi: 14 października 2013, o 03:43

Opcja numer 1 jest najlepsza! Ale bez tego koszyczka

Maya mówi: 25 października 2013, o 03:20

Z tego co mi wiadomo, to nie są to az tak drogie rozwiązania. Ja tu zamawialam szafę. Poweidzialam, co mi się podoba, Panowie znaleźli i wliczyli w koszta szafy, informujac mnei wczesniej o cenach.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


− 2 = jeden