Walory estetyczne szaf wnękowych

Współczesna szafa może stanowić piękny dodatek do pomieszczenia, może być najważniejszym elementem dekoracyjnym, czy też przypominać ścianę przyjmując jej wykończenie i kolor. Możliwości zastosowania, czy konstrukcji jakie oferują szafy wnękowe są dziś przeogromne. Do wyboru mamy szafy wnękowe, szafy narożne, przyścienne, wolnostojące, korpusowe, pawlacze, poddasza itd. Drzwi szaf mogą być przesuwane z progiem lub bez progu, uchylane, podwójnie składane bez progu czy też ścięte. Takie szerokie spektrum możliwości powoduje, że przy podejmowaniu decyzji o zakupie warto zastanowić się nad całościową koncepcją pomieszczenia, tak aby szafa spełniała nie tylko nasze wymagania praktyczne, ale również estetyczne.
Właśnie na walorach estetycznych chciałbym się dziś skupić.

Odpowiedni dobór frontów

Elementem który w największym stopniu określa styl szafy jest rodzaj i kolor wypełnienia, z którego zostaną wykonane fronty. Dzieje się tak bez względu na to czy mebel przykuwa uwagę swoim wyrazistym kolorem i odważnym awangardowym wzornictwem czy też kiedy wtapia się w wystrój pomieszczenia upodobniony barwą do koloru ścian. Dzięki temu można zaprojektować mebel nowoczesny, który będzie ozdobą wnętrza w stylu minimalistycznym lub modernistycznym, albo zdecydować się na wariant klasyczny tak, by mebel pasował do wnętrz stylowych, retro lub utrzymanych w modnym nurcie eklektycznym.

Aktualnie najmodniejszym stosowanym wypełnieniem są są lacobele popularnie zwane szybą lub szkłem kolorowym. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej począwszy od różnych subtelnych i stonowanych , po bardzo agresywne.

Przykład zastosowania szkła matowego w zabudowie wnękowej.
Przykład zastosowania szkła matowego w zabudowie wnękowej.

Oczywiście przy wyborze frontów niekoniecznie należy się kierować aktualną modą. W końcu szafa wnękowa to mebel „na lata”, a mody tak samo jak szybko przychodzą, tak samo szybko odchodzą. Pamiętajmy więc aby szafa pasowała do stylu pomieszczenia oraz przede wszystkim odpowiadała naszym gustom. Do wyboru mamy więc wiele różnych rodzajów frontów.

Wypełnienia:

rattan - iszafy.pl rattan - iszafy.plrattan - iszafy.plrattan - iszafy.pl

Rattan

płyta meblowa - iszafy.plpłyta meblowa - iszafy.plpłyta meblowa - iszafy.plpłyta meblowa - iszafy.pl

Płyta meblowa

lustro-brazowe - iszafy.pllustro-grafitowe - iszafy.pllustro-srebrne - iszafy.pl

Lustro

lacomat_classic - iszafy.pllacomat_white - iszafy.pl

Lacomat ( szkło mleczne )

Znaczenie detali

Precyzując wygląd swojej idealnej szafy nie należy zapominać o bardzo istotnym szczególe – dobraniu odpowiednich profili. Ważny jest nie tylko wybór materiału, z którego są wykonane, ale także decyzja o ich kształcie, który w połączeniu z barwą i rodzajem frontów mebla może wyraźnie podkreślić styl i charakter szafy.

Hudson - iszafy.plhudson - iszafy.pl

Najmodniejsze aktualnie profile to hudson.

17 odpowiedzi do "Walory estetyczne szaf wnękowych"

szymo mówi: 21 kwietnia 2009, o 09:04szymo mówi:Wciąż się zmieniają trendy w wystroju wnętrz. Ja zamówiłem w zeszłym roku zabudowę z drzwiami z szybą kolorową i jestem z niej bardzo zadowolony. Robi duże wrażenie i wciąż cieszy oczy. Jak widzę szafę u mojego brata , którą zamówił ok.12 lat temu , to żal patrzeć. Wtedy podobno można było kupić szafę tylko w kolorze białym lub czarnym a dodatkiem na drzwi mogło być tylko lustro na całym formacie. Mam wrażenie , że polskie firmy mocno poszły do przodu (wasza oczywiście jak najbardziej też) i są bardzo dobre w tej branży i wyróżniają się pod tym względem na rynku międzynarodowym bo na zagranicznych stronach nie zalazłem nic równie atrakcyjnego. SzymonM.


A kto powiedział, że Polacy są gorsi? Mamy się czym pochwalić i mówmy o tym głośno. A to jeszcze nie wszystko. Mamy sporo nowych pomysłów.

mac mówi: 21 kwietnia 2009, o 11:01

Za komuny było lepiej, wszyscy mieli takie same szafy, a teraz jakieś fanaberie, że każdy musi inaczej ;)

kombo mówi: 21 kwietnia 2009, o 10:27

Gdzie można znaleźć więcej fajnych fotek z szafami? Znacie jakieś linki ciekawe?

Krzysztof mówi: 22 kwietnia 2009, o 11:29

Jeszcze w tym tygodniu zostanie uruchomiony dział WASZE WNĘTRZA gdzie internauci zaczną zamieszczać swoje zabudowy. Cały czas działa strefa INSPIRACJE. Oprócz tego warto skorzystać z wizualizatora znajdującego się na iszafy.pl . Można przy jego pomocy , szybko i łatwo wizualizować całe pomieszczenia z szafami.

janek mówi: 23 kwietnia 2009, o 09:34

Czy jest możliwość zmiany wyglądu szafy już zamontowanej? Mam szafę zamontowaną ładnych parę lat temu i wymieniłbym z chęcią wygląd frontu. firmy która mi ją zakłądała już nie istnieje. Front na dziś wygląda kiepsko i niemodnie. Czy to wogóle możliwe żeby wymienić jakieś elementy? Proszę o odpowiedź.

janek mówi: 23 kwietnia 2009, o 09:37

mój problem wysłałem też na Waszej srstonie iszafy.pl

Maciej mówi: 24 kwietnia 2009, o 01:03

Panie Krzysztofie,
mam w planach budowę własnej zabudowy wnękowej w przedpokoju w/g własnego projektu.
Wnęka narożna lewa ( 1200x2500mm ), podwójne drzwi suwane, fronty z pełnego drewna.
Od czego właściwie zacząć i jakie narzędzia skompletować?

pozdrawiam

Maciej

Pan Krzysztof mówi: 24 kwietnia 2009, o 01:04

janek mówi:
Czy jest możliwość zmiany wyglądu szafy już zamontowanej? Mam szafę zamontowaną ładnych parę lat temu i wymieniłbym z chęcią wygląd frontu. firmy która mi ją zakłądała już nie istnieje. Front na dziś wygląda kiepsko i niemodnie. Czy to wogóle możliwe żeby wymienić jakieś elementy? Proszę o odpowiedź.


Ostatnio obserwujemy wzrost liczby takich zleceń. Zgłaszają się do nas osoby, które zakupiły szafy z drzwiami przesuwanymi 6-10 lat temu. Są to klienci różnych firm. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż jeszcze niedawno nie było tylu rozwiązań. Drzwi przesuwane traktuje się jako istotny element wystroju wnętrz i tak jak zmieniają się nasze potrzeby i gusta możemy zmieniać swoje otoczenie. Osoby , które zgłoszą się do nas z taką prośbą mogą liczyć na kompleksową usługę w tym zakresie.

Pan Krzysztof mówi: 24 kwietnia 2009, o 04:22

Panie Macieju, napewno przy pierwszym montażu powinno się dokładnie wszystko zaplanować. Proponuję zacząć od przeanalizowania wszystkich operacji, na które powinien Pan być przygotowany. Trzeba pamiętać, że montaż szafy to nie tylko jej elementy i odpowiednie narzędzia. To również odpowiednia ergonomia i przygotowanie miejsca pracy. Proszę wziąć pod uwagę czas trwania montażu i wszystkie komplikacje, które są z tym związane np. wielkość elementów, potrzebę obracania i składowania materiału. Niedługo w dziale PROJEKTUJEMY SZAFĘ zostaną opublikowanie instrukcje dotyczące tego tematu. Już teraz Pana serdecznie zapraszam. Będzie można tam znaleźć informacje zarówno na temat narzędzi jak i poszczególnych etapów planowania i montażu.

monti mówi: 27 kwietnia 2009, o 09:10

Szafy wnękowe to piękny dodatek do mieszkania, ale chyba nie w każdym pomieszczeniu pasują.

rusałka) mówi: 30 kwietnia 2009, o 02:11

tak sobie myślę, że to przecież w sumie nie tak dawno pojawiły się na rynku drzwi przesuwane, wcześniej nikt o tym nie mówił ale się przyjęły i wyglądają super ! To Polacy je wymyślili ?

Krystyna mówi: 2 maja 2009, o 12:02

Z tego, co wiem to z Kanady. Moja szwagierka wciąż to powtarza, to wiem. Mieszka w Toronto. Chyba z tamtąd ale niech to ktoś jeszcze potwierdzi. Teraz to nie wiadomo, co gdzie było robione, bo wszystko wszędzie można już kupić np.polskie wino we Włoszech w tmtejszej restauracji, co mnie osobiście bardzo zaskoczyło :)

Bastet mówi: 16 maja 2009, o 05:09

Kiedyś to wszystkie szafy były jednakowe, a teraz nie ma dwóch takich samych ;)

Maciej mówi: 13 lipca 2009, o 12:50

Witam.
Mam pytanie dotyczące frontów z litego drewna.
Mam zamiar wykonać dwa fronty ( do systemu przesuwnego na wózkach ) 600x2500 z klejonej pełnej sosny,
czy powinienem zrobić jakieś dodatkowe obramowanie wzmacniające z drewna, chodzi mi tu o możliwość wypaczenia się płyty z czasem, czy samo obramowanie z profilu aluminiowego wystarczy?

pozdrawiam

Maciej

Krzysztof mówi: 13 lipca 2009, o 02:43

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na grubość arkusza płyty. W obramowanie można wpasować element niegrubszy niż 10mm . Generalnie nie powinno się stosować takich materiałów do wypełnień w drzwiach przesuwanych . Jest c prawda możliwość wyfrezowania tylko samych krawędzi płyty do 10 mm , by mozna ję było wpasować ale co z naddatkiem ? Jeżeli płyta będzie zbyt gruba drzwi się będą blokować . Do tego dochodzi większy ciężar i nacisk na dolne wózki co może prowadzić do uszkodzenia drzwi i prowadnic. Na odkształcenia materiału w praktyce nie mamy wpływu i niestety nie jesteśmy w stanie zapobiec odkształceniu się ramiaków na drzwiach pod wpływem naprężeń powstałych w płycie sosnowej. Mogę polecić standardową płytę meblową w decorze sosny . Może się jednak okazać , że nie jest identyczna jak ta Pańska ale proszę pamiętać , że drewno sosnowe z czasem zmienia barwę i trudno jest dopasować ten sam kolor materiału nawet w wydawałoby się jednakowym drewnie .

Maciej mówi: 2 listopada 2009, o 01:50

Witam,
mam pytanie o możliwość zakupu profili pod wózki jezdne.
ewentualnie cały zestaw, czyli profile razem z wózkami.
Bardzo zależy mi na konkretnym kolorze widocznej części profili.
Gdzie mogę znaleźć wycenę tych elementów?

Krzysztof mówi: 2 listopada 2009, o 02:05

Proszę skorzystać z formularza akcesoriów umieszczonego pod adresem www.drzwidoszafy.pl . Może tam Pan wybrać konkretne elementy i otrzymać wycenę ( odpowiedź zwotną ) na adres mailowy podany w formularzu .

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


+ 5 = jedenaście