Co zrobić, aby zagościł porządek w pokoju dziecięcym? ;)

Ciężko skłonić małe dziecko do odkładania rzeczy na swoje miejsce. Jest to jeszcze bardziej kłopotliwe, gdy pokój nie jest dostosowany do jego potrzeb. Mam tutaj na myśli zbyt wysoko zawieszone półki, wieszaki, za mało przegródek na zabawki itp. Wyobraź sobie siebie korzystającego za każdym razem z krzesła, aby wyjąć sweter czy podkoszulek. Przyjemne? Raczej nie.

Zanim więc przystąpisz do aranżacji pokoju, wczuj się przez chwilę w rolę swojej pociechy, przemyśl z jakich rzeczy będzie najczęściej korzystać i umożliw swobodny do nich dostęp. Kto wie, może w końcu zagości porządek w pokoju Twojego dziecka. Nie obiecuję, ale warto spróbować 😉

Jeżeli brakuje Ci inspiracji, zajrzyj do naszego działu : Dla Dzieci

7 odpowiedzi do "Co zrobić, aby zagościł porządek w pokoju dziecięcym? ;)"

Marek mówi: 8 lipca 2011, o 01:26

Mój syn ma dopasowane wysokości do swoich potrzeb, do tego skrzynki na zabawki i niskie półki i nic to nie zmienia w kwestii porządku :)

Kaja mówi: 8 lipca 2011, o 06:42

No tak wiadomo ze najlepiej wszystko dopasować do dziecka, ale co zrobić jeśli w jednym pokoju mieszka dwóch łobuziaków?

ZUZA mówi: 9 lipca 2011, o 12:03

Bardzo fajne te dzieciece zabudowy:) ale najbardziej mnie zainteresowały te o łukowatym kształcie (z szachownicą i z grafiką dziewczynki) .Są one ciekawe i niebanalne :) bo zazwyczaj widuje sie proste szafy w kształcie prostokąta.

Lusia mówi: 9 lipca 2011, o 05:20

Tak, propozycje są tu całkiem fajne. Najlepszy sposób na porządek to dużo szuflad do których można wkładać wszystko jak leci bez zabawy w segregowanie.

Bartek mówi: 10 lipca 2011, o 10:23

ale dziś jest ogrom możliwości.
kolory, nadruki, fototapety, masakra... z jednej strony super, ale z drugiej ... co tu wybrać?

Gosia mówi: 10 lipca 2011, o 06:21

Ta szafa ze zdjęcia jest śliczna :) Prawdziwa szafa dla księżniczki.

Marysia mówi: 11 lipca 2011, o 09:05

Jakie fajne mebelki można teraz dziecku zrobić :) Pamiętam jak mój tata sam upiększał nasze meble żeby choć trochę były inne niż mebel sąsiadów :)

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


dwa × = 16