Czym różni się szafa dla dziecka od szafy dla nastolatka? :)

Projektowanie pokoju dziecięcego wydawałoby się rzeczą prostą. Nie do końca tak jest. Taki pokój musi spełniać wymogi bezpieczeństwa, być funkcjonalny, stymulujący rozwój, a przede wszystkim na tyle przytulny i pomysłowy, aby dziecko chciało spędzać w nim dużo czasu. Nie ukrywajmy, że musi też podobać się rodzicom 😉

Oferta dla dzieci

Z czasem jednak nasza mała pociecha dorasta i staje się nastolatkiem. Stara się podkreślać swą indywidualność i chęć przynależności do określonej grupy. Zaczyna jeździć na nartach, snowboardzie lub rolkach. Tym samym, w miejsce pociesznych pojemników na dziecięce zabawki, fikuśnych zegarków czy lampek nocnych, pojawia się pokój nastolatka, a w nim szafa, która będzie w stanie pomieścić ubrania i wszystkie sportowe sprzęty. Niestety, proporcjonalnie do wieku, rola rodziców się zmniejsza 😉

Co zrobić? Trzeba zaakceptować ten stan rzeczy 😉

Oferta dla młodzieży

6 odpowiedzi do "Czym różni się szafa dla dziecka od szafy dla nastolatka? :)"

Wiola mówi: 23 sierpnia 2011, o 09:09

Świetny artykuł. Sama prawda :)
Dzieci cieszą się z większości kolorowych gadżetów w pokoju. A szczególnie, jeśli związane są ulubionymi postaciami z bajek. Nastolatki są bardziej wymagające i często już mają wizję swojego pokoju (niekoniecznie taką jak rodzice;)).

Marylka mówi: 23 sierpnia 2011, o 12:38

No tak, nastolatek w domu to trudny temat, ale chyba dobrze że się im gusta i potrzeby zmieniają trudno żeby zachwycały się ciągle bajkowym światem. Chociaż znam nastolatki, które kochają Kubusia Puchatka :)

Kinga mówi: 23 sierpnia 2011, o 05:48

Mnie się podoba ta dziecięca szafa, ale na pewno nastolatek nie był by zachwycony takim wzorem :) Zdecydowanie szafa młodzieżowa powinna mieć więcej miejsca na płyty z muzyką , sprzęt portowy, a jeśli chodzi o dziewczyny to jeszcze na kosmetyki i biżuterię.

Janek mówi: 24 sierpnia 2011, o 03:27

Bardzo podoba mi się ta szafa narożna tylko szkoda przyczepiać na niej plakaty, ale to przywilej młodości :)

Mania mówi: 25 sierpnia 2011, o 01:12

Mówicie że to szafa dla młodzieży a ja bym sobie taką sama wstawiła w pokoju. Narożna szafa jest świetnym rozwiązaniem i doskonale wykorzystuje przestrzeń pokoju. Co do funkcjonalność to myślę że w pokoju dziecięcym w szafie sprawdziłyby się wysuwane kosze i szuflady. Tak łatwiej dziecku dbać o porządek, a nie jak ma układać wszystko na półkach.

Robson mówi: 28 czerwca 2012, o 09:50

eee... szafa dla nastolatka ma byc ogromna:)

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


7 − = pięć