PYTANIA DO EKSPERTA: SZKŁO LACOMAT

Po moim wywiadzie z ekspertem, który dotyczył Lacobelu, wielu z Was zapytało jaka jest różnica pomiędzy szkłem Lacobel, a Lacomat. Postanowiłam ponownie pokusić się o pytania i uzyskać fachowe odpowiedzi. Mam nadzieję, że Wasze wątpliwości zostaną rozwiane!

1.    Czym jest Lacomat:

K.N: Lacomat jest to rodzaj specjalnego szkła z gatunku float. Float to specjalna metoda produkcji szkła sprawiająca, że jest niemal idealnie płaskie i nie posiada zniekształceń. Lacomat jest z jednej strony pokryty specjalnym lakierem, który sprawia, że szkło jest matowe.

2.    Jakie są zalety szkła Lacomat:

K.N.: Szkło Lacomat jest wytrzymałym szkłem, ma estetyczny wygląd. W większych taflach, np. przy drzwiach, matowy lakier zapewnia poczucie prywatności. Przy mniejszych powierzchniach, jak w szafkach kuchennych – czyni projekt lekkim. Ze względu na swoje właściwości jest odporny na zabrudzenia, wilgotne środowisko oraz promienie UV. Matowy lakier zapewnia też ochronę przeciw chemicznym środkom.

3.    Jakie są wady ograniczenia szkła Lacomat:


K.N.: Lacomat nie może być szkłem hartowanym, dlatego też nie powinno się używać go w warunkach, gdzie temperatura jest wyższa niż 80 stopni Celsjusza.

4. Czym szkło Lacomat różni się od szkła Lacobel?

Lacomat przepuszcza więcej światła niż Lacobel.

4.    W jaki sposób można wykorzystać Lacomat?

K.N.: Zastosowanie Lacomatu, tak jak przy szkle Lacobel, zależy od naszej wyobraźni. Można to szkło śmiało zastosować jako wypełnienie drzwi przesuwnych szaf czy garderób. Sprawdza się także w szafkach kuchennych oraz łazienkowych. Dzięki jego półprzezroczystości widzimy zarys przedmiotów znajdujących się w środku. Ciekawie wyglądają np. kolorowe naczynia. Lacomat stosuje się także w koncepcji drzwi jako szklanych oraz współczesnych meblach, półkach, regałach.


Więcej na temat aranżacji przeczytacie tutaj: http://www.iszafy.pl/pl/nowosci/aranzacja_wnetrz_iszafy/szklolacomatzastosowanie

5.    Z jakimi materiałami szkło Lacomat komponuje się najkorzystniej jako wypełnienie drzwi przesuwnych?

K.N.: Lacomat, podobnie jak Lacobel kojarzy się z nowoczesnością. Lacomat bardzo dobrze prezentuje się w samotności, bez łączenia z innymi materiałami, np. wykończony jedynie aluminiowymi ramami w drzwiach przesuwnych. Jego charakter pasuje do wnętrz biurowych, a także do łazienek czy nowoczesnych sypialni. Jest też używany w kuchniach jako front szafek, w których chowamy np. szklanki, miski, kieliszki.

6.    Czy Lacomat można stłuc, np. twardym przedmiotem?

K.N.: Jak każde szkło, do którego przyłożymy odpowiednio dużą siłę;) Jednak szkła przeznaczone do aranżacji wnętrz są specjalnie zabezpieczane foliami bezpiecznymi.

7.    Czy Lacomat może być pokrywany lakierem w różnych kolorach?

K.N.: Tak, Lacomat może barwiony różnymi kolorami. Jest wówczas szkłem kolorowym z warstwą matową.

8.    W jaki sposób czyści się Lacomat?

K.N.: Lacomat jest odporny na detergenty chemiczne oraz alkohol. Można więc go swobodnie czyścić zwykłymi środkami chemicznymi, które używamy do czyszczenia szkła. Od strony matowej warto wyczyścić Lacomat detergentem do odtłuszczania i pozostawić do wyschnięcia (czyli zwykły płyn do naczyń).

A gdzie wy zamontowalibyście Lacomat ?;)

19 sierpnia 2013 9 komentarzy

9 odpowiedzi do "PYTANIA DO EKSPERTA: SZKŁO LACOMAT"

Jaaaa mówi: 19 sierpnia 2013, o 03:14

Stylowe te dolnym zdjęciu po prawej... kojarzy mi się to wnętrze z klimatem spa, chciałabym mieć coś takiego u siebie np. w łazience :):) tyle tu inspiracji, wszystko by się chciało!

Michał mówi: 20 sierpnia 2013, o 01:30

oooo Użycie Lacobelu nie pomyślałam, że może być w kuchni użyte czy w łazience. Super rozwiązanie. Trwałe i dobre. A ile gwarancji można otrzymać na takie szkło?

opal mówi: 20 sierpnia 2013, o 04:18

Lacomat fajnie wygląda w gabinetach lekarskich, zawsze podobały mi się takie szafy. Są stylowe. Do tego oświetlenie wewnątrz daje świetny efekt.

Jaaaa mówi: 20 sierpnia 2013, o 05:46

Michał, chyba Lacomat? w artykule jest mowa o Lacomacie, jest porównany tylko z Lacobelem. Słuchaj jak do Ciebie mówią :D

Klara23 mówi: 20 sierpnia 2013, o 06:56

Mi zaś właśnie lacomat zawsze kojarzył się z szafkami w kuchniach, jednak do tej pory zawsze widziałam takie szafki, gdzie "ramka" lacomatu była gruba. Zupełnie inaczej przedstawia się to na zdjęciu po lewej stronie całkiem na dole- całkiem inaczej wygląda- bardzo mi się podoba!

Jaaaa mówi: 21 sierpnia 2013, o 03:28

No własnie, ja też kojarze takie szafki, gdzie ramka była szeroko, a tu proszę - takie buty;) Mi też się to podoba i w sumie to szkło nie wygląda na "cienkie", a raczej trwałe i solidne. Nie bałabym się otwierać takich drzwiczek kuchennych ;p

Polka mówi: 23 sierpnia 2013, o 05:04

A jak taki lacomat popryska się płynem do mycia okien to się z nim nic nie stanie? Nie zostaną żadne plamki?

Julian mówi: 25 sierpnia 2013, o 04:37

Podświetlony od wewnątrz też zupełnie inaczej się prezentuje. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy zrobienie takich szafek w salonie na przykład.

Sylwia mówi: 12 października 2013, o 05:43

Mnie zupełnie nie przekonuje ten lacomat w szafkach w pokojach. Drugie zdjęcie na przyklad kojarzy mi się z gabinetem lekarskim-sterylnością.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


7 − cztery =