Sposoby na przechowywanie w łazience: szafa wnękowa w łazience.

Szafa wnękowa w przedpokoju, szafa wnękowa w sypialni, w pokoju dziecięcym czy młodzieżowym. Takie opcje już nikogo dziś nie dziwią. Ale szafa wnękowa w łazience? – Jak to? Zapytają zaskoczeni. Całkiem możliwe – odpowiem. Jakie są alternatywy dla łazienkowych szaf wnękowych? Oraz ich „plusy dodatnie i plusy ujemne”?

SZAFA WNĘKOWA W ŁAZIENCE to doskonały pomysł na przechowywanie rzeczy, ubrań i akcesoriów użytkowanych w łazience. I kolejna radość dla nas, kobiet, przy jej otwieraniu 😉


ZALETY: Wzbudzi niewątpliwą zazdrość sąsiadów…

Po pierwsze: gwarantuje dużo przestrzeni w środku na swobodne zagospodarowanie pod konkretne rzeczy
i przedmioty, jak ręczniki, kosmetyki, chemia.

Po drugie: umożliwia przechowywanie w koszach cargo i na półkach tak samo jak szafy w przedpokoju czy sypialni.

Po trzecie: i zapewne nie ostatnie – zostaje zaoszczędzone miejsce poprzez drzwi przesuwne. Które w dodatku mogą zachwycić niejeden wymagający gust pięknym, stylowym designem podkreślającym osobliwie stworzony styl łazienki.

Jeśli czytając mój wywód, oczami wyobraźni widzicie w łazience standardową szafę wnękową, to oczywiście macie rację. Dajmy jednak poszaleć trochę naszej wyobraźni i … stwórzmy w niej miejsce na obraz szafy wnękowej pod umywalką. Niemożliwe? Ponownie odpowiem: a jednak 😉


SZAFA WNĘKOWA POD UMYWALKĄ.

Tak, pod umywalką. Przecież szafa wnękowa wcale nie musi być wysoka, pod sufit. Może być niska i długa – mieszcząca się akurat pod blatem z umywalką. Przydatna w niewielkich łazienkach, w których problem stanowiłaby standardowa szafka z uchylnymi drzwiami lub szuflada o większych gabarytach.

ZALETY: Wzbudzi niewątpliwą zazdrość sąsiadów… 😉

Łatwy dostęp do rzeczy

W obydwu opcjach, aby uzyskać dostęp do wszystkich (oczywiście potrzebnych i niezbędnych!) naszych kosmetyków czy miękkich ręczników, potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na otwieranie. Na uchylenie drzwi lub wysunięcie dużej szuflady, co oczywiste. Przy drzwiach przesuwnych, które w tym wypadku będą drzwiczkami – ten problem ulatnia się jak przysłowiowa kamfora.

Wodoodporne wypełnienie drzwi

Wypełnienie mogą stanowić różne materiały, jednak zaleca się takie, które będą najbardziej odporne na obecną
w łazience wilgoć, np. szkło Lacomat (więcej o Lacomacie już wkrótce … ).

Kompleksowe przechowanie

Jeśli zaplanowaliśmy miejsce w łazience pod dużą, piękną umywalkę i pokaźny blat, będziemy mogli cieszyć się dużą ilością miejsca na przechowywanie w łazience. Schowamy zarówno ręczniki, a także kosmetyki oraz chemię. Dzięki temu nie będzie konieczności wstawiania np. słupka.

OGRANICZENIA:

Moim zdaniem brak 😉 ewentualnie jedynym ograniczeniem może być miejsce. W niezwykle małych łazienkach, których przestrzeń ogranicza nawet swobodne odwracanie się, ciężko będzie o funkcjonalność takiej szafy.


Pamiętajcie… miejsc na szafy wnękowe jest bardzo, bardzo wiele … 😉

8 odpowiedzi do "Sposoby na przechowywanie w łazience: szafa wnękowa w łazience."

r.balboa mówi: 13 sierpnia 2013, o 06:47

klasyka w każdym calu , taki styl dla mnie jest super :-)

Megi mówi: 13 sierpnia 2013, o 01:09

Hm, ciekawe rozwiązanie, nie zastanawiałam sie nad takim typem szafy pod zlewem. Myślałam o szufladach, potrzebuję dużych szuflad, ale sa ciężkie i nie zmieszczą mi się tam w pionie większe butelki z chemią, a w takiej szafce może tak.

Polka mówi: 13 sierpnia 2013, o 05:31

Może faktycznie jest to dobry pomysł. W małych łazienkach niezwykle trudno o miejsce. Ta szafa na zdjęciu pierwszym jest przepiękna, ale do takiej trzeba już dużej łazienki :(

Klara23 mówi: 13 sierpnia 2013, o 08:39

Takie szafki moim zdaniem wyglądać mogą nieco banalnie. Oczywiście wszystko zależy od ogólnego efektu. Na pewno dużym plusem jest miejsce na te większe chemikalia.

mikołajka mówi: 14 sierpnia 2013, o 07:03

No właśnie ja należę do tego wypadku gdzie w łazience nie ma w ogóle miejsca. Marzy mi się taka szafa, ale mogę tylko pomarzyć :/

Madlen mówi: 14 sierpnia 2013, o 02:21

Najlepiej mieć salon łazienkowy, gdzie zmieści się normalna, duża szafa wnękowa. Ale jak ktoś nie ma, to mała pod umywalką też może być. Jak sie nie ma, co się chce...:D

Michał mówi: 15 sierpnia 2013, o 06:40

A co zrobić, jak mam łazienkę 2,5 na 3 metry i w niej prysznic, wc, umywalkę, pralkę i powiem strzeże, że nie mam możliwości takiej szafy wnękowej zamontować, a fajne jest to. Czy są jakieś rozwiązania na to?

#Fawretka mówi: 19 sierpnia 2013, o 03:11

Jeśli ma Pan miejsce pod umywalką, można zaaranżować to miejsce na niewielką szafkę. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy pomogą zaaranżować niewielkie pomieszczenie.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


6 × = czterdzieści dwa